Data: 2020-07-18

Trukmė: 14 dienų

Į kainą įskaičiuota: vienolika nakvynių su pusryčiais, ekskursinė programą ir visi pervėžima pagal programą.

MODERNUSIS SINGAPŪRAS

Balio sala \\ Singapūras

Aštrūs ir nuolat išlendantys kontrastai: tamsios šventyklos už kurių stiebiasi dangoraižiai, nuostabūs nameliai viduryje džiunglių, senovinės parduotuvėlės, kuriose galima paragauti nuostabiausių kokteilių – tarsi kelionė aplink pasaulį neišvykstant iš vienos šalies – įspūdingojo Singapūro. Žymiausias pasaulio „Miestas sode“ turi ką parodyti ir atsiveria neapsakomo grožio gamta. O gal trokštate laiką leisti paplūdimyje ir žvelgti į vandenyne plūduriuojančius vienišus žvejų laivelius? Grožėtis plumerijų sodu, kur netoliese dūksta ilgauodegės makakos? Ar svajojate priešais save išvysti plačias ryžių terasas?.. Žavi tiek viena, tiek kita? Tada laikas krautis lagaminus, modernusis Singapūras ir žaismingas Balis – mūsų jau laukia!

Į kelionės kainą įskaičiuota:

 • Pasitikimas oro uoste ir visi pervežimai pagal programą.
 • 2 nakvynės Singapūre 3* (pagal šalies kategoriją) viešbutyje.
 • 4 nakvynės Ubude pasirinktos kategorijos viešbutyje (už priemoką galima rinktis 5* viešbučius).
 • 5 nakvynės kurorte prie Indijos vandenyno (už priemoką galima rinktis 5* viešbučius).
 • Maitinimas pagal programą: 11 pusryčių.
 • Ekskursijos pagal programą ir įėjimo mokesčiai į programoje nurodytus objektus.
 • Vietinių angliškai kalbančių gidų paslaugos.
 • Profesionalaus kelionės vadovo iš Lietuvos paslaugos.

Į kelionės kainą neįskaičiuota:

 • Tarptautinių skrydžių bilietai: Vilnius – Europos miestas – Singapūras – Denpasaras – Singapūras – Europos miestas – Vilnius. Kaina nuo 750 EUR (kaina priklauso nuo aviakompanijos vykdomų akcijų, bilieto pirkimo dienos, sezoniškumo).
 • Kitas maitinimas ir ekskursijos, nenurodytos programoje.
 • (**) – pažymėta papildoma ekskursija Ubude (užsakoma Lietuvoje). Kaina nuo 60 Eur/asm.
 • Apsilankymas ritualiniame Balio ugnies šokio spektaklyje Kecak Ubude. (užsakoma Ubudo viešbutyje). Kaina apytiksliai nuo 15 USD/asm (vykstant 2 ar daugiau asmenų).
 • Medicininių išlaidų draudimas užsienyje (privalomas), nelaimingų atsitikimų, bagažo ir neįvykusios kelionės draudimas (pagal pageidavimą).
 • Arbatpinigiai vietiniams gidams ir vairuotojams (privalomi Singapūre ir Balyje). Rekomenduojama palikti arbatpinigių vairuotojams ~2 – 3 USD/dienai, vietiniams gidams ~4 – 5 USD/dienai, kambarinėms ~1 USD/dienai, viešbučio nešikams ~1 USD/už lagaminą.
 • Asmeninės išlaidos, gėrimai, papildomos išlaidos.
 • Gali būti taikomi išvykimo mokesčiai iš Balio salos – apie 30Eur/asm (jei mokestis bus taikomas, reikės mokėti vietoje).

Pastabos:

 • Turas užsakomas Lietuvoje. Kaina nuo 535 EUR/asm. (vykstant 10 asmenų, jeigu vyksta mažesnis keliautojų skaičius, kaina didėja) + skrydžio bilietas Denpasaras (Balio sala) – Labuan Badžas (Flores sala) – Denpasaras (Balio sala) nuo 150 EUR/asm. Turo kaina gali keistis, priklausomai nuo dalyvių skaičiaus ir skrydžio bilietų kainų.
 • Kelionės organizatorius pasilieka teisę optimizuoti maršrutą likus mėnesiui iki kelionės pradžios.
 • Viešbučių kategorijos žvaigždutėmis nurodytos remiantis tos šalies viešbučių kategorijomis.
 • Pasikeitus skrydžių, traukinių, keltų tvarkaraščiams, lėktuvų bilietų ir/arba kitų paslaugų kainoms, valiutų kursams, kelionės programa, data ir kaina gali keistis. Aviabilietai negrąžinami ir nekeičiami, pinigai už juos negrąžinami.
 • Siūlomų ekskursijų, pramogų, objektų lankymo tvarka, skaičius ir kainos gali keistis.
 • Nurodyta tarpinių pervežimų trukmė gali keistis dėl kelių būklės, eismo ar oro sąlygų.
 • Siekdamas užtikrinti keliautojų saugumą, kelionės organizatorius pasilieka teisę keisti kelionės programą, ekskursijų eilės tvarką, viešbučius, skrydžius ir pervežimus dėl aplinkybių arba įvykių kelionės šalyje (gamtos reiškiniai, oro sąlygos, streikai, politinės aplinkybės, etc.), kurių nebuvo galima numatyti iki kelionės pradžios. Kelionės organizatorius neatsako už papildomas išlaidas, atsiradusias dėl šių aplinkybių (pvz. nauji lėktuvo bilietai, papildomos nakvynės, pervežimai, skiepai ir pan.).
 • Minimalus keliautojų skaičius grupėje – 15 turistų. Nesurinkus minimalaus turistų skaičiaus ir, turistams sutikus, grupė gali vykti be kelionės vadovo iš Lietuvos; kelionės kaina perskaičiuojama.
 • Nepamirškite pasirūpinti savo sveikata: pasikonsultuokite su šeimos gydytoju, kelionėje turėkite individualią vaistinėlę. Rekomenduotinų skiepų sąrašas svetainėje https://www.ulac.lt/keliautojams
 • LR piliečio pasas turi galioti ne mažiau kaip 6 mėn. po kelionės pabaigos. SVARBU! Atkreipiame dėmesį, kad, remiantis nauja ES direktyva, joks asmens dokumentas negalioja ilgiau kaip 10 metų po jo išdavimo datos.
1-2 dienos. Skrydis Vilnius – Singapūras (per Stambulą arba Helsinkį).

 

Nusileidę Singapūre – Malajų salynui priklausančioje mieste – valstybėje ir sutvarkę įvažiavimo į šalį formalumus, vyksite į viešbutį. Azijos tigru vadinamas Singapūras – stulbinamai augančios ekonomikos ir kosmopolitų sala. Ypatingą jos atmosferą kūrė vietiniai malajai, atvykėliai kinai, indai, peranakanai, kolonistų ir azijiečių palikuonys… Todėl čia susitinka kone visa Azija ir pagrindinės pasaulio religijos. Bent kartą Singapūre pabūti verta. Urbanistiniu stiliumi jis gali būti mažai su kuo palyginamas, nebent su Honkongu… Tačiau joks kitas Rytų kraštas Singapūrui negali prilygti tvarka, švara ir ją palaikančiomis taisyklėmis. Laisvas vakaras moderniame, pralenkiančiame laiką, multikultūriniame mieste. Pribloškiantys naktinio Singapūro vaizdai – galėsite laisvai vaikščioti gatvėmis, nes Singapūras laikomas viena saugiausių šalių pasaulyje.  Nakvynė viešbutyje.

P.S. Esant galimybei už papildomą mokestį miestu grožėsitės iš paukščio skrydžio, pasikėlę didžiausiu pasaulyje apžvalgos ratu „Singapūro skraiduoliu“, kurio aukštis – 165m ir jis net 30m aukštesnis už „Londono akį“.

 

3 diena. Singapūras.

 

Pusryčiai. Po pusryčių pradėsite įspūdingą dienos turą po miestą – valstybę Singapūrą su vietiniu gidu ir kelionės vadovu iš Lietuvos. Ekskursijos metu įsitikinsite, kad švariausio pasaulio miesto blizgesys ir modernūs dangoraižiai harmoningai dera su etniniais kvartalais, kuriuose šurmuliuoja kinų, indų ir arabų bendruomenės – prieš Jūsų akis atsivers charizmatiškiausios Singapūro vietos. XIVa. įkurto Singapūro miesto pavadinimas, išvertus iš sanskrito kalbos reiškia „Liūto miestas“. Gidas supažindins Jus su Singapūro talismanu, moderniuoju miesto simboliu – mitine jūros liūto skulptūra – vadinama Merlion. Aplankysite Merliono parką  su jūros liūtą imituojančiu fontanu, pamatysite gyvybingą Esplanada menų centrą, Parlamento rūmus, Aukščiausiojo teismo pastatą ir miesto rotušę.

Pasigrožėję kolonijine miesto širdimi, lankysite istorinį Singapūro centrą – kinų kvartalą ir seniausią šalyje budistų taoistų šventyklą Thian Hock Keng bei Budos Danties šventyklą, kur iki šiol saugomas svarbi budistinė relikvija – paties Budos dantis. Vėliau su gidu leisitės į pažintį su spalvingomis ir savo autentišką architektūrą išsaugojusiomis gatvelėmis, pasipuošusiomis tūkstančiais raudonų žibintų. Turistus vilioja daugybė mažų parduotuvėlių ir kavinukių, kur galėsite papietauti. Tada lankysite seniausią hinduistinę Šri Mariaman šventyklą ir Mažosios Indijos kvartalą, kur gyvena indų bendruomenė – didžiausia tarp migrantų.

 

Neabejojame, kad Jus maloniai nustebins UNESCO saugomas Singapūro parkų kompleksas, kurio visas plotas užima net 101 hektarą. Milžiniškame plote didelį įspūdį palieka rečiausių pasaulyje medžių bei gėlų grožis, 35m. aukščio krioklys, įdomūs pažintiniai takai, įspūdingos šiuolaikinės technologijos ir konstrukcijos.

Čia turėsite išskirtinę galimybę pasigrožėti orchidėjų sodu, kuris laikomas vienu gražiausiu pasaulyje. Sutemus žvelgsite į naktinio Singapūro veidą nuo vieno prabangiausių viešbučių apžvalgos aikštelės – Marina Bay Sands. Vakarą siūlome praleisti Marina Bay rajone, kur kiekvieną vakarą vyksta šviesos, garsų ir lazerių šou.  Nuo Marina Bay pakrantės atsiveria kerinti šiuolaikinio Singapūro panorama. Nakvynė viešbutyje.

 

4 diena. Singapūras – Denpasaras – Tanah Lot šventykla – Ubudas.

 

Pusryčiai (arba pusryčių paketas). Ryte vyksite į oro uostą, kur Jūsų lauks skrydis į Balio salos Denpasaro miestą.

Balio sala yra tik nedidelis (apie 150 km ilgio ir 80 km pločio) lopinėlis vienos didžiausių pasaulio valstybių – Indonezijos – žemėlapyje. Bet iš visų 14 000 archipelago salų, nusidriekusių virš 5000 km per patį ekvatorių nuo Azijos link Australijos tarp Indijos ir Ramiojo vandenyno, ši sala geriausiai žinoma keliautojams. Balį, kuriame yra 3 mln. gyventojų, kasmet aplanko apie 1,5 mln. užsienio ir maždaug 1mln. vietos turistų. Balis poetiškai vadinamas „svajonių sala“, „dievų sala“, „meilės sala“ arba tiesiog rojumi. Kiekvienas čia atvykęs supranta, jog pateko į „kitokio“ pasaulio erdvę: ypatingos, kitokios gamtos, kultūros, gyvenimo būdo. Balis išpildo visų lūkesčius ir padovanoja kažką nelaukto, netikėto ir stebinančio. Vieni gaudo bangas Kutos paplūdimiuose, nardo, lepinasi prie vandenyno, kiti kopia į ugnikalnius, lanko senąsias šventyklas, gėrisi puikiais meno dirbiniais, spalvingomis ceremonijomis, ritualiniais šokiais, vešliomis džiunglėmis, smaragdinėmis ryžių terasomis, stulbinamais vulkanų kūgiais.

Atskirai reikėtų paminėti ypatingą salos dvasinę aplinką. Čia vienintelė vieta didžiausioje pasaulio musulmoniškoje valstybėje, kur susimaišė hinduizmo ir budizmo kultūros. Laikui bėgant dievai „susidraugavo“ ir iki šiol taikiai gyvena Balio šventyklose. Kai 16a. Java pateko į islamo įtaką, daugelis jos menininkų ir valdininkų persikėlė į Balio salą, tikėdami, kad laikas nepalies šio žemės kampelio. Taip ir atsitiko. Salos nepalietė nei ją supanti islamiškoji kultūra, nei tris šimtmečius trukęs olandų viešpatavimas, nei turizmo bumas, čia prasidėjęs 20a. septintajame dešimtmetyje.

Atrodo, kad Balio oras pritvinkęs mitų ir viskas čia paklūsta senosioms tradicijoms. Balyje yra apie 20 tūkstančių šventyklų, ir kiekviena turi savo šventę. Net baliečių būstai primena šventyklas, kuriose ne tik gyvenama, bet ir meldžiamasi, aukojama dievams, saugomos urnos su artimųjų pelenais. Baliečiai rengiasi tradiciniais sijonais – sarongais, moterys plaukus puošia orchidėjų žiedlapiais. Viskas čia puošnu – ir šventės, ir laidojimo apeigos, ir verslai, ir pats gyvenimo būdas.

Ši sala yra amatininkų ir menininkų Meka su savo centru Ubude, traukiančiu tiek kūrėjus, tiek ir jų kūrinių vertintojus. Didžioji dalis keliautojų veržiasi į puikiuosius pasaulinio garso Balio kurortus – Kutą, Sanurą, Džimbaraną, Nusa Dua, Benoa. Čia viešbučius Indijos vandenyno pakrantėje dažniausiai supa tikri tropikų sodai, poilsiautojai lepinasi tradiciniu indonezietišku masažu, egzotiškomis pramogomis ir puikiu maistu. Būtinai paragaukite ne tik šviežių jūros gėrybių, ruošiamų čia pat ant vandenyno kranto, bet paskanaukite ir guavų, kivių, mangustinų, rambutanų, durianų, bananų, kokoso riešutų – visko, ką pasiūlys tropikai.

Pradėjus kelionę po „dievų salą“ Balį, peizažas keisis ties kiekvienu kelio posūkiu: bananų plantacijos, smaragdinės ryžių terasos, bambukų sąžalynai, juodo smėlio paplūdimiai Lovine, kalnų perėjos, aukštosios kokoso palmės ugnikalnių fone. Tik nesikeis ramybė ir draugiškumas vietos gyventojų baliečių, kurie neslepia nuo pašaliečių savo papročių ir ritualų, tikėdamiesi pagarbos savo dievams ir tradiciniam gyvenimo būdui.

Nusileidus oro uoste, Jus pasitiks vietinis gidas. Pradėsite pažintį su tropinio klimato ir vešlios gamtos rojumi.  Pirmutinė stotelė prie garsiosios, fotogeniškosios 15a. Tanah Lot šventyklos – Balio vizitinės kortelės. Tarsi įbridusi į vandenyną šventykla stovi netoli kranto ant neaukštos stačios uolos, į kurią galima patekti tik atoslūgio metu. Tikima, kad šventyklą saugo nuodingosios jūros gyvatės, atbaidančios piktąsias dvasias ir nepageidaujamus įsibrovėlius. Potvynio metu uolą daužo bangų muša, o šventykla, apšviesta tekančios arba besileidžiančios saulės spindulių, atrodo ypač graži ir paslaptinga. Siurrealistinis uolėtos pakrantės peizažas atoslūgio metu, paslaptingi urvai, putotos bangų keteros ir saulės spindulių blyksniai, dingstantys už horizonto – argi galima praleisti tokį vaizdą?

Vakarop pasieksite Ubudą, salos kultūrinę širdį, amatų, menų, tradicinių šokių ir muzikos sostinę. Būtent čia Julia Roberts filmavosi dramoje pagal E.Gilbert romaną „Valgyk. Melskis. Mylėk“. Jausmigą moterį gyvenimo prasmės ir vidinės harmonijos paieškos atvedė į Balį. Rašytoja jautriai aprašė turkio spalvos vandenyną ir paplūdimius bei ypatingą būseną, patiriamą tokioje dieviškoje aplinkoje. Tačiau Ubudas svarbus ne vien dėl kino, kuris visame pasaulyje išgarsino Balio grožį ir jo gydomąjį poveikį sielai. Juolab, kad jį dar žymiai anksčiau pamilo Vakarų bohema. Tarp XX amžiaus menininkų, radusių užuovėją Ubude, buvo ir aktorius Charlie Chaplinas. Ubude kūrėsi meno studijos ir dailės mokyklos, jogos centrai. Dalis keliautojų šiame egzotiškai elegantiškame ir spalvingame kurorte praleidžia ne vieną dieną, lankydami meno galerijas, dirbtuves, ieškodami originalių dirbinių, arba tiesiog mėgaujasi bohemiška atmosfera. Juk aksominių kalnų išvagotas, džiunglių puošiamas ir Indijos vandenyno bangų glostomas amžinai šiltas Balis – tobulas įkvėpimo šaltinis kūrybai ir sau artimo gyvenimo būdo paieškoms.

Paskutinė šios dienos stotelė – šventasis Beždžionių miškas. Patariame ypač akylai saugoti savo daiktus, kol vaikštinėsite po šį mišką, nes beždžionės čia ypatingai drąsios. Nakvynė viešbutyje.

P.S. Ubude nakvosite net 4 naktis, todėl pamažu galėsite įsilieti į jo intelektualų šurmulį. Iš čia važinėsite į ekskursijas po salą – iš Ubudo lengvai pasiekiami net ir atokiausi Balio kampeliai. 

 

5 diena. Ubudas – Tegalalango ryžių terasos – Goa Gajah – Tampaksiring (Gunung Kavi Ir Tirta Empul) – Kintamanis – Besakih šventykla – Klungkungas (Kerta Gosa paviljonas) – Ubudas

 

Pusryčiai. Dar viena diena, praturtinsianti Jus nepamirštamais potyriais. Šiandien, lankydami šventyklas, judėsite šiaurės kryptimi link įspūdingo Baturo ežero, ir dar daugiau sužinosite apie Balio religiją – adaptuotą hinduizmą. Pagrindiniai dievai yra trys – Brahma, Vyšnu ir Šyva, aukščiausias dievas – Sanghyang Vidi. Kartu baliečiai garbina daugybę gamtos dievybių ir dvasių. Jie tiki, kad dvasios yra visur – tai senosios animistinės religijos palikimas. Jau vakar sužinojote, kad gerosios, nešančios žmonėms sėkmę, gyvena kalnuose, o blogosios – demonai – jūroje. Šiandien pratęsite pažintį su Balio dievybėmis lankydami viena už kitą įspūdingesnes šventyklas. 

Po pusryčių, kartu su vietiniu gidu ir kelionės vadovu pradėsite visos dienos ekskursiją po šią menininkų salą. Pirmiausia aplankysite įspūdingas smaragdinio žalumo Tegalalango ryžių terasas (UNESCO pasaulio paveldas). Ryžių augintojų darbas reikalauja tiesiog pragariškos kantrybės – kepinant saulei, valstiečiai iki kelių braidydami po purviną pliurzą sodina į ją po vieną daigelį… Be abejo, saloje ryžiai vertinami, todėl čia ypač garbinama ryžių deivė Devi Sri.

Vėliau stabtelėsite prie šventyklėlės Goa Gajah – „dramblių urvo“, skirto dievui Ganešui. Maždaug prieš tūkstantį metų iš akmens kalta šventovė išpuošta dramblius vaizduojančiomis skulptūromis. Joje rasta Budos statula, taip pat svarbios hinduistinės dievybės, tarp jų – drambliagalvis Ganešas. Šventykloje būta meditacijai skirtų nišų, o visiškai netoli čiurleno šventas šaltinis. Ideali vieta apmąstymams apie mums taip neįprastas ir naujas religijas. 

Link kalnų ir šaltinių apsupto Tampaksiringo kaimelio veda smagus kelias, įrėmintas smaragdinių ryžių terasų. Trečioji stotelė – žaliame tropiniame lietaus miške pasislėpęs – Gunung Kavi kompleksas, kurį sudaro 10 antkapinių paminklų išskaptuotų uoloje ant kalnų upės kranto. Manoma, kad jie skirti XI a. karališkosios šeimos nariams. Legenda byloja, kad visus paminklus uoloje išskaptavo mitinis milžinas Kebo Iwa  savo nagais vos per vieną naktį. Kompleksą rado europiečiai palyginti neseniai – 1920 metais.

Aplankius Gunung Kavi, būtina užsuktį į Tirta Empul šventyklą. maždaug nuo X a. garsėjančią šventuoju šaltiniu. Piligrimai iš visų salos kampelių traukia čia pasimelsti, o šventajame šaltinyje apvalyti ne tik kūną, bet ir sielą.  Šaltinio vanduo pripildo raudonų plytų baseinus, kuriuose švarinimosi ritualą atlieka moterys, vyrai ir jų vaikai. Vieta fantastiška – čia labai gera, nuostabi aura, norisi pabūti ilgiau.

Po Tirta Empul judėsite dar šiauriau – link 1500m aukštyje įsikūrusio Kintamanio kaimelio, iš kurio atsiveria puikiausias vaizdas į Baturo ugnikalnį (1717m). Tai veikiantis ugnikalnis, nors iš tolo atrodo kaip visai nekalta kalva. Kaskart jis išsiveržia vis kitoje vietoje ir nusineša ne vieną gyvybę. Į Baturo ugnikalnį turistams yra organizuojami kopimai. Žygis nesudėtingas, tik išeinama labai anksti, kad kopėjai saulėtekį pasitiktų viršūnėje (P.S. kopimus į ugnikalnius pageidaujantieji gali užsisakyti poilsio dienų metu).

Didžiausias Balio kalnų ežeras (8 km ilgio ir 3 km pločio) yra ne mažiau garsus už savo bendravardį vulkaną. Baturo ežero pakrantėse prisiglaudė ne viena šventyklėlė, o aplinkiniai kaimeliai, skaičiuojantys jau trečią tūkstantmetį, yra seniausi Balio saloje. Pietauti (už papildomą mokestį) pasiūlysime restorane su ypač gražiu panoraminiu vaizdu į Baturo vulkaną bei ežerą. Papietavę, pasigėrėję Baturo vulkano ir ežero panorama, važiuosite į pagrindinę Balio šventyklą Besakih, kuri primena nedidelį miestelį. Čia daugiau kaip 22 įvairiausių dievų ir dvasių šventyklos, kuriems nusilenkti suvažiuoja visi Balio gyventojai. Šventyklos kompleksas prisiglaudęs ugnikalnio Agungo papėdėje. 3142m aukščio Agungo ugnikalnis yra aukščiausias ir švenčiausiu Balyje laikomas kalnas, dar vadinamas „motinos kalnu“ arba „pasaulio bamba“. Baliečiai tiki, jog dievai gyvena kalnuose, o demonai – vandenyne (todėl nesimaudo jame ir pataria to nedaryti kitiems).

Įdomu, kad galingi vulkanų išsiveržimai neatvėsino vietos gyventojų meilės ir pagarbos ugnikalniams. Anot baliečių, vulkanai saugo nuo ligų, todėl salos gyventojai miega galva į didįjį Agungą, o jų šventyklų altoriai žiūri vulkano pusėn. Agungas – iki šiol veikiantis vulkanas, iš jo kraterio dažnai kyla baltas dūmelis. Paskutinio išsiveržimo metu (1963m.) žuvo apie 2000 žmonių, 100 000 liko be pastogės, visoje saloje buvo nuniokoti pasėliai, žuvo derlius, prasidėjo badas. Besakih šventyklos lavos liežuviai nesuniokojo, todėl vietos žmonės priėmė tai, kaip po dievų rūstybės sekusią malonės apraišką. Agungas galbūt yra ta viršukalnė, į kurią daugiausia kopiama Indonezijoje. Kopimas nėra sudėtingas, bet labiau varginantis negu į Baturą. 

Didžiuliame Besakih šventyklos komplekse, kuris tęsiasi apie 3 km, visada šurmuliuoja didelė maldininkų ir turistų minia, todėl čia užtruksite netrumpai apžiūrinėdami atskiras šventyklas, jų puošybą ir stebėdami vietinius žmones.

  

Paskutinė šios dienos stotelė – Klungkungo miestas. Jame lankysite įmantriai dekoruotą Kerta Gosa paviljoną – XVIIa. teismo rūmus, garsius lubų piešiniais, kuriais atpasakojamas žymus hindų epas. Grįžimas į Ubudą.

Grįžę į Ubudą, galėsite pasilepinti tradiciniu masažu – Balio sala garsėja gausybe SPA paslaugų.

Nakvynė viešbutyje.

 

6 diena. Ubudas – Bratano ežeras – Ulun Danu šventykla – Jatiluwih ryžių terasos – Mengvi –Taman Ayun šventykla – kavos plantacija – Ubudas

 

Pusryčiai. Iš Ubudo važiuosite prie 1200m aukštyje vulkano krateryje išsidriekusio Bratano ežero, apsupto mišku apaugusiomis kalvomis. Vietos gyventojai valstiečiai neša aukas Devi Danu – kraterio ežero dievybei, ir meldžiasi mistiškoje Ulun Danu šventykloje, kurios statiniai išsibarstę Bratano ežero pakrantėje ir netgi mažose ežero salelėse. Teigiama, jog ši fotogeniška šventykla yra viena labiausiai fotografuojamų Balyje.

Pasigrožėję šia šventykla ant vandens važiuosite į kitas Balio ryžių terasas – Jatiluwih (UNESCO pasaulio paveldas). Būtent čia viešėjo Julia Roberts ir buvo filmuojamos kai kurios dramos „Valgyk, melskis, mylėk“ Elizabeth Gilbert biografinio romano motyvais scenos. Čia turėsite laiko pasivaikščioti tarp ryžių terasų ir visiškai pasinerti į Balio ramybę. Vėliau pasiūlysime papietauti netoliese esančiame restoranėlyje (už papildomą mokestį).

Toliau dienos maršrutas drieksis link mažo Mengvi kaimelio, 17a. buvusio galingos karalystės sostine. Čia iki šių dienų stovi šlovingos praeities liudininkė šventykla Taman Ayun. Didingoji „sodų šventykla“ antra pagal dydį ir reikšmingumą Balyje, iškilo apie 1634 metus – sodų terasos su kiemeliais buvo išdėstytos skirtinguose lygiuose, o visas kompleksas apjuostas tvenkiniu, pilnu žydinčių lelijų.

Vėliau stabtelėsite nedidelėje Balio kavos plantacijoje, čia iš arti išvysite kavamedžių ir kakavmedžių sodus ir sužinosite, kaip pasaulį pakerėjusios pupelės iš Pietų Amerikos pasiekė net atokias Indonezijos salas. Beje, pasiteiraukite, kaip baliečiai gamina taip vertinamą kopi luwak kavą. Galite labai nustebti išgirdę, kad laukinių gyvūnų – palminių musangų apvirškintos pupelės išrenkamos iš jų išmatų! Ir čia turėsite puikią progą paragauti šios, taip vertinamos kavos (už papildomą mokestį). Be jos paragausite ir įvairių skonių arbatų, vietinės kakavos ir kavos. Tad pasirenkite gurmaniškiems atradimams. Po kavos/arbatos pertraukėlės grįšite į Ubudą.

Vakare turėsite galimybę pailsėti, pasimėgauti SPA ir masažo malonumais. Rekomenduojame  pamatyti ritualinįugnies šokį Kecak (už papildomą mokestį). Jį atliekantiems šokėjams akomponuoja vyrų choras, skirtingus ritmus kuriantis hipnotizuojančiais garsais „cak cak cak cak“. Pamažu įeidami į transo būseną, šokėjai užburia visus žiūrovus. Reginys unikalus ir nepakartojamas!

Nakvynė viešbutyje.

 

7 diena. Laisva diena Ubude arba ekskursija** (už papildomą mokestį)

 

Pusryčiai. Diena skirta savarankiškai pažinčiai su charizmatiškuoju Ubudu ir jo apylinkėmis. Šiandien siūlysime lankyti meno galerijas, meno dirbinių parduotuvėles, susipažinti su vietos gyventojų amatais, patirti SPA ir masažo malonumus, vakare stebėti šokių pasirodymą. Puiki proga įsigyti lauktuvių ar tiesiog pasivaikščioti Ubudo gatvelėmis, kurios primena vieną didelę meno galeriją po atviru dangumi.

Nepageidaujantiems laiką leisti Ubude ir jo apylinkėse savarankiškai, pasiūlysime ekskursiją (už papildomą mokestį) tolesnei ir dar išsamesnei pažinčiai su Balio sala.

Dieną pradėsime nuo centre esančio Ubudo meno muziejaus Puri Lukisan, kurį 1956 m. įkūrė Ubudo karališkosios šeimos princas Cokorda Gede Agung Sukawati ir olandų menininkas Rudof Bonnet. Jie surinko didžiulę vietos menininkų darbų kolekciją, čia eksponuojami ir jaunųjų kūrėjų darbai, yra parodų salė.

Žymiai aukštesnio lygio tradicinės ir modernios tapybos darbų kolekcija yra eksponuojama Neka meno muziejuje(nutolusiame apie 3 km nuo Ubudo centro). Lankysimės ir jame. Po meniško pusdienio turėste galimybė susipažinti su Balio salos gastronomine puse.

Lankysite baliečių namus, kur Jūsų lauks tradicinio maisto gaminimo pamokėlė ir pietūs. Išbandysite savo kulinarinius sugebėjimus ir pabendrausite su vietiniais – tai unikali patirtis. Vakarop grįšite į viešbutį, turėsite laisvą vakarą poilsiui ar lauktuvėm įsigyti – Ubuda geriausia vieta tam padaryti.

Nakvynė viešbutyje.

8 diena. Ubudas – Sanuras (Nusa Dua, Džimbaranas, Kuta) ar kitas Indijos vandenyno pakrantės kurortas

Pusryčiai. Laisvas laikas pagal Jūsų poreikius ir atsisveikinimas su Ubudu, kurį pamilsta visi ir nenori iš čia išvažiuoti. Vidurdienį išsiregistruosite iš viešbučio Ubude ir būsite nuvežti į Jūsų pasirinktą poilsio viešbutį Indijos vandenyno pakrantės kurorte. Poilsis. Nakvynė viešbutyje.

 

9-12 dienos. Poilsis ir pramogos kurorte prie Indijos vandenyno.

Pusryčiai viešbutyje. Jūsų laukia net 4 dienos nepamirštamo poilsio pasirinktame viešbutyje. Šių dienų scenarijus priklauso tik nuo Jūsų. Poilsio metu galėsite mėgautis SPA centrų, masažo bei grožio salonų teikiamomis paslaugomis. Mėgausitės natūraliu Balio pakrančių grožiu ir grynu oru. Galėsite dar giliau pasinerti į Balio mistiką ir išmėginti jogos užsiėmimus. O jei vis dėlto pasyvus poilsis Jūsų nedomina, galėsite kopti į ugnikalnius arba aplankyti šalia esančias salas.  O jei norėsite ypatingo nuotykio, pasiūlysime Jums 3 dienų turą „Komodo drakonai“ (būtina užsisakyti iš anksto). Linkime subtilių pojūčių. Nakvynė viešbutyje.    

Ekskursijos ir pramogos (už papildomą mokestį) pasirinktinai:

 • 3 dienų turas „Komodo drakonai“ (būtina užsisakyti iš anksto Lietuvoje). Kaina nuo 535 EUR/asm. (vykstant 10 asmenų, jeigu vyksta mažesnis keliautojų skaičius, kaina didėja) + skrydžio bilietas Denpasaras (Balio sala) – Labuan Badžas (Flores sala) – Denpasaras (Balio sala) nuo 150 EUR/asm.
 •  3 dienų turas į Nusa Tengara salyną. Ekskursijos ir poilsis „karčiojo pipiro“ – Lomboko , Gili Air, Gili Meno ir Gili Travangan salose – paviršinio ir giluminio nardymo Edene (būtina užsisakyti iš anksto Lietuvoje). Kaina nuo 465 EUR/asm. – įskaičiuoti keltų bilietai (vykstant 6 asmenims, jeigu vyksta mažesnis keliautojų skaičius, kaina didėja) + skrydžio bilietas Lombokas – Denpasaras (Balio sala) nuo 150 EUR/asm.
 •  Išvyka į piečiausią Balio salos tašką apžiūrėti Uluvatu šventyklos pačioje uolos viršūnėje, ritualinis saulėlydžio ugnies šokis ir vakarienė Džimbarano jūros gėrybių restorane (užsakoma poilsio viešbutyje). Kaina apytiksliai nuo 45-50 USD/asm. (vykstant 2 ar daugiau asmenų).
 •  Kruizas katamaranu į Lembongano salelę. Ekskursija pas jūros dumblių augintojus. Paviršinis ir giluminis nardymas (užsakoma poilsio viešbutyje). Kaina apytiksliai nuo 100 USD/asm. – už giluminį nardymą mokama atskirai (vykstant 2 ar daugiau asmenų).
 •  Kopimas į Baturo ugnikalnį (užsakoma poilsio viešbutyje). Kaina apytiksliai nuo 65 USD/asm. (vykstant 2 ar daugiau asmenų).
 •  Kopimas į Agungo ugnikalnį (užsakoma poilsio viešbutyje). Kaina apytiksliai nuo 85 USD/asm. (vykstant 2 ar daugiau asmenų).
 • Raftingas Ayung upe (užsakoma poilsio viešbutyje). Kaina apytiksliai nuo 50 USD/asm. (vykstant 2 ar daugiau asmenų).
 • Apsilankymas tradicinių Balio šokių spektaklyje (užsakoma poilsio viešbutyje). Kaina apytiksliai nuo 15 USD/asm. (vykstant 2 ar daugiau asmenų).

 

13-14 dienos

 

Pusryčiai. Išsiregistravimas iš viešbučio. Nuvežimas į Denpasaro oro uostą. Skrydis į Europą per Singapūrą, Stambulą/Helsinkį (galimi kiti skrydžio variantai). Grįžimas į Lietuvą.

Daugiau informacijos “Jūsų ir mūsų sėkmė” agentūroje. Spauskite čia
Lėktuvų bilietai
Skrydžiai į Oslą nuo 10,19 € Norėdami užsisakyti bilietą spauskite čia
Skrydžiai į Londoną nuo 15,29 € Norėdami užsisakyti bilietą spauskite čia
Skrydžiai į Milaną nuo 22,46 € Norėdami užsisakyti bilietą spauskite čia
Skrydžiai į Paryžių nuo 22,46 € Norėdami užsisakyti bilietą spauskite čia
Skrydžiai į Dubliną nuo 34,12 € Norėdami užsisakyti bilietą spauskite čia
Skrydžiai į Tel Avivas nuo 37,49 € Norėdami užsisakyti bilietą spauskite čia
Skrydžiai į Barceloną nuo 44,73 € Norėdami užsisakyti bilietą spauskite čia
Skrydžiai kitomis kryptimis. Norėdami užsisakyti bilietą spauskite čia