Data: 2020-10-01

Trukmė: 12 dienų

Į kainą įskaičiuota: devynios nakvynės su pusryčiais ir šešios vakarienės, ekskursinė programą, skrydžiai ir pervežimai pagal programą.

DIDŽIOJI KINIJA

Kinija

 • Klientų pageidavimu – kelionė aplankant HONKONGĄ
 • Kelionės metu nė vienos nakvynės traukiniuose
 • Dinamiškas, gyvas ir kontrastingas kelionės maršrutas, suteikiantis panoraminį šalies pažinimą (gamta, istorija, kultūra, religija, politika).
 • Kruopščiai atrinkti viešbučiai, skanus maistas, paslaugus ir dėmesingas vietos personalas.
 • Patikimi ir patikrinti ilgamečiai Kinijos partneriai.
 • Kvalifikuoti vietos gidai.

Į kelionės kainą įskaičiuota:

 • Pasitikimas oro uoste ir visi pervežimai pagal programą.
 • Greitojo traukinio bilietai: Pekinas – Luojangas – Huašanas.
 • Greitojo traukinio bilietai: Guilinas – Guangdžou – Honkongas
 • 1 vietinis skrydis su oro uostų mokesčiais: Sianas – Guilinas.
 • 7 nakvynės turo metu 5-4* (pagal šalies kategoriją) viešbučiuose, 2 nakvynės 3* (pagal šalies kategoriją) viešbutyje Lotoso kalnų papėdėje.
 • Maitinimas pagal programą: 9 pusryčiai, 1 pietūs (kinų virtuvė), 6 vakarienės (kinų virtuvė, viena vakarienė – kinų koldūnų restorane Sianyje).
 • Gurmaniška vakarienė „Pekino anties” restorane.
 • Vaišės gamtoje su lengvais užkandžiais (Lotoso kalnuose).
 • Ekskursijos pagal programą ir įėjimo mokesčiai į programoje nurodytus objektus.
 • Kruizas Lidziango upe (su pietumis).
 • Kaligrafijos meno pamoka Tangbo meno muziejuje.
 • Vietinių angliškai kalbančių gidų paslaugos.
 • Profesionalaus kelionės vadovo iš Lietuvos paslaugos.

Į kelionės kainą neįskaičiuota:

 • Tarptautinio skrydžio Vilnius – Helsinkis – Pekinas/Honkongas – Helsinkis – Vilnius bilietai su oro uostų mokesčiais, kurių kaina vidutiniškai svyruoja apie 689 EUR – 750 EUR (kaina priklauso nuo aviakompanijos vykdomų akcijų, bilieto pirkimo dienos, sezoniškumo.);
 • Kinijos viza ~80 EUR.
 • (*) – pažymėtos papildomos pramogos: Tangų dinastijos šou Sianyje ~30 USD; „Liu Sanjie“ vandens šou Jangšuo ~50 USD (jei vyksta ne mažiau kaip 10 asm.).
 • Sveikatos draudimas kelionės metu (privalomas norint gauti Kinijos vizą).
 • Arbatpinigiai vietiniams gidams ir vairuotojams (privalomi Kinijoje). Rekomenduojama palikti arbatpinigių vairuotojams ~2 – 3 USD/dienai, vietiniams gidams ~4 – 5 USD/dienai, kambarinėms ~1 USD/dienai, viešbučio nešikams ~1 USD/už lagaminą.
 • Asmeninės išlaidos, gėrimai, papildomos išlaidos.

Pastabos:

 • Kelionės organizatorius pasilieka teisę optimizuoti maršrutą likus mėnesiui iki kelionės pradžios.
 • Pasikeitus skrydžių, traukinių, keltų tvarkaraščiams, lėktuvų bilietų ir/arba kitų paslaugų kainoms, valiutų kursams, kelionės programa, data ir kaina gali keistis. Aviabilietai negrąžinami ir nekeičiami, pinigai už juos negrąžinami.
 • Siūlomų ekskursijų, pramogų, objektų lankymo tvarka, skaičius ir kainos gali keistis.
 • Nurodyta tarpinių pervežimų trukmė gali keistis dėl kelių būklės, eismo ar oro sąlygų.
 • Siekdamas užtikrinti keliautojų saugumą, kelionės organizatorius pasilieka teisę keisti kelionės programą, ekskursijų eilės tvarką, viešbučius, skrydžius ir pervežimus dėl aplinkybių arba įvykių kelionės šalyje (gamtos reiškiniai, oro sąlygos, streikai, politinės aplinkybės, etc.), kurių nebuvo galima numatyti iki kelionės pradžios. Kelionės organizatorius neatsako už papildomas išlaidas, atsiradusias dėl šių aplinkybių (pvz, vizų pratęsimas, nauji lėktuvo bilietai, papildomos nakvynės, pervežimai, skiepai ir pan.).
 • Minimalus keliautojų skaičius grupėje – 15 turistų. Nesurinkus minimalaus turistų skaičiaus ir, turistams sutikus, grupė gali vykti be kelionės vadovo iš Lietuvos; kelionės kaina perskaičiuojama.
 • Nepamirškite pasirūpinti savo sveikata: pasikonsultuokite su šeimos gydytoju, kelionėje turėkite individualią vaistinėlę. Rekomenduotinų skiepų sąrašas svetainėje www.ulac.lt/keliautojams 
 • LR piliečio pasas turi galioti ne mažiau kaip 6 mėn. po kelionės pabaigos. SVARBU! Atkreipiame dėmesį, kad, remiantis nauja ES direktyva, joks asmens dokumentas negalioja ilgiau kaip 10 metų po jo išdavimo datos.
 • Kiekvienas keliautojas, norintis gauti KINIJOS vizą, privalo pats atvykti į Kinijos ambasadą ir palikti biometrinius duomenis (pirštų antspaudus). Pasas ambasadoje bus laikomas apie 7 dienas, pasas priduodamas į ambasadą likus 4-2 sav. iki išvykimo.
1 diena. Skrydis: Vilnius – Helsinkis – Pekinas. 

 

2 diena. Pekinas.

 

Kinijos sostinė Pekinas nuo pat įkūrimo vaidino svarbų vaidmenį šalies gyvenime. Nors XIIIa. pradžioje Čingischano vadovaujamos mongolų ordos, persiritę per Didžiąją kinų sieną, jį nušlavė nuo žemės paviršiaus, atstatytas miestas vėl suklestėjo. Nuo to laiko Uždraustajame mieste pasikeitė daug valdovų ir nuolat keitėsi pats miesto vaizdas. Dabar čia apie 20 mln. gyventojų, judėjimas vyksta 10 eismo juostų, siauras senamiesčio gatveles labai greitai keičia biurų pastatai, prašmatnūs viešbučiai, viadukai. Pekinas pritrenkia savo didumu ir žmonių gausybe.

Atvykimas į tarptautinį Pekino oro uostą. Oro uoste sutvarkę įvažiavimo į šalį formalumus vykstame į ekskursiją su kvalifikuotu vietos gidu ir profesionaliu kelionės vadovu iš Lietuvos į senąją Pekino dalį Hutongą. Čia gyvenantys žmonės mažąsias gatveles su pasididžiavimu vadina „tikruoju Pekinu“. Praskleidžiame Pekino istorijos metraštį ir rikšų traukiamais vežimėliais leidžiamės į nepakartojamą kelionę po Hutongą, kuriame dar ir šiandien galima pamatyti senąją – tarsi laiko nepaliestą Kiniją: vienaaukščius gyvenamuosius namus su uždarais vidiniais kiemais, iškabintus popierinius žibintus, senukus, sėdinčius medžių pavėsyje ir geriančius arbatą bei žaidžiančius kinų šaškėmis ar kortomis, moteris, čia pat gatvėje gaminančias maistą, dūkstančius vaikus. Įsikūrimas ir trumpas poilsis viešbutyje (pagal galimybę).

Vėliau aplankysite vieną garsiausių Kinijoje Dangaus (Tiantan) šventyklą, skirtą dangaus garbinimui. Šventyklą pastatė Kinijos imperatorius Mingas III 1420m. Visa šventyklos komplekso kompozicija ir kiekvienas atskiras statinys bei elementas simbolizuoja nenutrūkstamą ryšį tarp Dangaus ir Žemės. Tarpininkas tarp Dangaus ir Žemės visada buvo imperatorius. 1998m. Dangaus šventykla buvo įtraukta į UNESCO pasaulio kultūros paveldo sąrašą. Įdomu, kad šios šventyklos architektūra ir planavimas ilgą laiką stipriai veikė Tolimųjų Rytų architektūrų vystymąsi. Šventyklos teritorija įsikūrusi didžiuliame parke, kuriame galite pamatyti, kaip vietos gyventojai makštinasi, darydami įvairius pratimus, žaisdami judrius žaidimus, šokdami.

Toliau vykstate į didžiausią pasaulyje Dangiškosios ramybės aikštę (Tiananmenio), kurios plotas didesnis nei 400 000 m² ir joje vienu metu gali tilpti milijonas žmonių. Ši aikštė yra Kinijos simbolis ir žmonių masinio susirinkimo vieta. Aikštę supa daugybė pastatų: Kinijos liaudies susirinkimo ir kultūros rūmai, nacionalinis muziejus, Uždraustasis miestas, ant kurio įėjimo vartų puikuojasi milžiniškas buvusio šalies diktatoriaus Mao Dzedungo portretas.

Ekskursija į Uždraustąjį miestą – imperatoriaus rūmus. Tai didžiausias rūmų kompleksas pasaulyje ir reikšmingiausias Kinijos dinastinės praeities simbolis, Mingų ir Čingų imperatorių dinastijų rezidencija (XV – XXa.), kurią sudaro priėmimo salės, paviljonai, šventyklos, bibliotekos, parkai: „Stogas už stogo, jie stovėjo lyg apversti laivai, atskiri, karališkai švytintys saulėje“ (Cecilis Levisas). Uždraustasis miestas – tai Pekino širdis, kurioje „susitinka žemė ir dangus… surenkami vėjai ir lietūs, kur egzistuoja in ir jang harmonija“. Čia gyveno imperatorius, kuris buvo tarsi pasaulio centras ir turėjo vienyti bei valdyti tautą. 1987m. Uždraustasis miestas buvo įtrauktas į UNESCO pasaulio kultūros paveldo sąrašą.

Perlai – nesudylantis ir per amžius keliaujantis prabangos simbolis. Nuo pat gilios senovės perlai buvo laikomi tobulumo įsikūnijimu. Tai yra seniausias žinomas brangakmenis ir iki pat šių dienų išlikęs vienu iš labiausiai vertinamų. Kinija garsėja jūriniais ir upiniais perlais. Keliaujame į perlų gamyklą, kur akį džiugins perlų grožis, o įmonės darbuotojai papasakos apie perlų rūšis, apdirbimą, parodys, kaip atskirti upinį perlą nuo jūrinio, dirbtinį nuo tikro. Pageidaujantieji galės įsigyti jiems patikusių papuošalų gamyklos kainomis. Aišku, nepamirškite derėtis. Čia Jums padės patyręs „GRŪDOS“ kelionių vadovas.

Vakare Jūsų lauks gurmaniška vakarienė „Pekino anties” restorane. Sakoma, kad „tikros“ Pekino anties galima paragauti tik pačioje Kinijoje. Dar daugiau – Pekino gyventojai teigia, kad tikros Pekino anties galima paragauti tik šiame mieste. Pekino anties gaminimo tradicijos siekia kelių šimtų metų istoriją. Iškepta antis patiekiama ant stalo ir profesionalo (virėjo) pjaustoma tiesiai prieš valgytojų akis. Tad anties patiekimas – savotiška pramoga. Anties gabalėliai (riekelės) dedamos ant plonų blynelių, pagardinamos pjaustytais šviežiais agurkais, morkų šiaudeliais ir specialiu padažu, blynelis gražiai sulankstomas ir toks „vyniotinis“ valgomas rankomis.

Jei po vakarienės dar norėsite išbandyti kažką labai neįprasto ir išskirtinio, vakarą pasiūlysime praleisti Wangfujing pėsčiųjų gatvėje, kur galėsite paragauti egzotiškų patiekalų: keptos gyvatės, skorpionų, laumžirgių, jūros tarakonų, o tie, kurių nežavi toks egzotiškas maistas, galės pasimėgauti keptais vištų sparneliais, ananasais, bananais šokolade, braškėmis karamelės padaže bei kitais kinų virtuvės gardumynais. Čia nenusivils ir lauktuvių „medžiotojai“. Jūsų laukia gausybė šilko, arbatžolių, porceliano, laikrodžių ir kitų parduotuvių.

Pervežimas į viešbutį. Nakvynė viešbutyje. 

 

3 diena. Pekinas – Didžioji Kinų siena – Luojangas.

 

Pusryčiai. Po pusryčių kartu su gidu ir kelionės vadovu iš Lietuvos keliaujame prie Didžiosios Kinų sienos, vieno žinomiausių pasaulio stebuklų, dar  vadinamo „tūkstančio li ilgumo siena“. Didžioji kinų siena yra vienas nuostabiausių visų laikų didžiųjų statinių. Legendinė siena, tarsi gyvatė vingiuojanti per penkias Kinijos provincijas, buvo pradėta statyti dar IV-III a.pr.Kr. Daugiau negu 2000 metų skaičiuojanti siena, sudaryta iš fortų, gyvenamųjų pastatų, bokštų, buvo stipri karinės apsaugos sistema. Šiuo metu tik apie 30 proc. sienos dar išlaiko savo pirmapradį vaizdą, likusioji dalis, veikiant atšiaurioms sąlygoms, yra gerokai apirusi. Siena yra 8m aukščio, 7m storio ir viršuje apie 5m pločio, tačiau atrodo siauresnė, nes visą laiką kyla į kalną. Ji buvo nutiesta kalnuotomis vietovėmis ir eina kalnų keteromis, kad priešui būtų sunku ją įveikti. Pasivaikščiojimas siena, nuo kurios atsiveria įspūdingas panoraminis kalnų ir slėnių vaizdas.

Apžiūrėję Didžiąją Kinų sieną, grįžtame į Pekiną. Pietūs. Po pietų važiuojame į 2008 metų Olimpinių žaidynių kaimelį, kuris kinams tapo šalies ekonominio šuolio simboliu ir pasididžiavimo objektu. Apžiūrime modernios architektūros šedevrus: įspūdingų formų olimpinį stadioną “Paukščio lizdas”, olimpinį baseiną, pramintą „Vandens kubu“, šalia esančius viešbučius – dangoraižius, kuriuose gyveno olimpinių žaidynių dalyviai.

Vykstame į Pekino traukinių stotį, iš kurios greituoju traukiniu keliaujame į Luojangą. Pasitikimas Luojango traukinių stotyje, pervežimas į viešbutį. Nakvynė viešbutyje.

 

4 diena. Luojangas – Šaolinio vienuolynas – Longmeno grotos – Lotoso kalnai (Huašanas)

 

Senoji Kinijos sostinė Luojangas didžiuojasi beveik penkių tūkstančių metų istorija. Miestas laikomas seniausia Kinijos sostine, atstovaujančia daugiausiai dinastijų ir išbuvusia ja ilgiausiai. Karališkasis Luojango didingumas neturi sau lygių visoje šalyje po Siano ir Pekino. Tai apipintas legendomis kinų civilizacijos lopšys, garsėjęs poetais ir mokslininkais. Čia buvo padaryta daug senovės mokslo išradimų – sukurtas kompasas, seismografas, astroliabija, pradėtas gaminti popierius.

Pusryčiai. Po pusryčių kartu su vietos gidu ir kelionės vadovu iš Lietuvos keliaujame į rytų kovos menų lopšį – Šaolinio vienuolyną, pastatytą Sunšano kalnuose. Šaolinio vienuolyno šventykla yra žinomiausia budistų šventykla Kinijoje. Šį vienuolyną įkūrė indų dzenbudistų vienuolis Boddhidarma. Vienuolyne be šventyklos yra ir garsus kovų menų centras, kuriame gimė Ušu kovos stilius, dabar vadinamas Kung Fu. Kung Fu Šaolinio vienuoliams – tai budizmo tikėjimo išraiška. Pasivaikščiojame po greta Šaolinio vienuolyno esantį budistinių „Pagodų mišką“. Pagodos iš tikro savo formomis primena gelsvo smiltainio mišką. Čia stovi daugiau nei 220 savitos konstrukcijos, įvairaus amžiaus pagodų – paminklų, pastatytų mirusiems Šaolinio vienuoliams.

Pietūs (už papildomą mokestį). Po pietų kartu su gidu ir kelionės vadovu iš Lietuvos keliaujame į Longmeno grotas. Kinų poetas Bo Dziui kadaise pasakė: „iš visų kraštovaizdžių Luojango mieste Longmenas yra gražiausias“. Čia, smiltainio uolose, 494m. buvo įkurtas vienas didžiausių budizmo vienuolynų Kinijoje. Šiose grotose iki mūsų laikų išliko 43 pagodos, 150 tūkstančių šventųjų paveikslų ir skulptūrų. Va., valdant Tangų ir Sungų dinastijoms, kinų meistrai šią vietovę pavertė milžiniška budistine šventykla. Uolose iš akmens buvo išskaptuotos įvairaus dydžio Budos skulptūros. Urvai ir juose įrengtos nišos driekiasi beveik kilometrą. Apžiūrime olose įsikūrusį vienuolyną.

Vykstame į Luojango traukinių stotį, iš kurios greituoju traukiniu keliaujame į Lotoso kalnus (Huašaną). Pasitikimas Huašano traukinių stotyje, pervežimas į viešbutį Lotoso kalnų papėdėje. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje Lotoso kalnų papėdėje.

 

5 diena. Lotoso kalnai (Huašanas).

 

Lotoso kalnai – vieni gražiausių visoje Kinijoje. Kiniškai „Hua Shan“ reiškia „gėlės kalnas“ – pažvelgę iš viršaus pamatytume, kad penkios kalnų viršūnės išsidėstę tarsi milžiniškos šventos gėlės – lotoso – žiedlapiai. Kalnus sudaro net 48 raudonos spalvos kalvos, iš kurių didžiausia siekia 108 m. Nuo neatmenamų laikų šių kalnų sunkiai pasiekiamose atokiose olose savo dvasią grynindavo atsiskyrėliai.  

Pusryčiai. Po pusryčių su kvalifikuotu vietos gidu ir kelionės vadovu iš Lietuvos kylame keltuvu į šiaurinę kalnų viršūnę, nuo kurios atsiveria nuostabūs vaizdai. Pakilę lyno keliu, toliau keliaujame pėsčiomis siaurais bei vingiuotais kalnų takeliais, stabtelsime panoraminėse aikštelėse pasigrožėti kvapą gniaužiančiais vaizdais, atsiveriančiais į kalnų didybę. Mėgstantys aktyvų sportą, čia tikrai turės ką veikti, o ramybės ieškantys keliautojai galės pasirinkti trumpą pasivaikščiojimą arba tiesiog pasimėgauti arbata vienoje iš daugelio kalnų kavinukių. Vaišės gamtoje su lengvais užkandžiais. Pasivaikščioję kalnuose keliaujame apžiūrėti Xiyue šventyklos, įsikūrusios Lotoso kalnų papėdėje. Ši didinga šventykla, savo architektūra ir išplanavimu primenanti Imperatorių rūmus Pekine, buvo skirta aukoms Lotoso kalnų dievui, kad šis užtikrintų šalies gerovę. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje Lotoso kalnų papėdėje.

 

6 diena. Lotoso kalnai (Huašanas) – Lintongas – Sianas.

 

Pusryčiai. Po pusryčių, atsisveikinę su Lotoso kalnais, kartu su vietos gidu ir kelionės vadovu iš Lietuvos keliaujame į Lintongą. Pažintis su garsiąja imperatoriškąja moline Terakotos armija, kurią Prancūzijos prezidentas Žakas Širakas pavadino aštuntuoju pasaulio stebuklu. Apsilankius viename garsiausių pasaulio muziejų ir pamačius stovinčią natūralaus dydžio molinę imperatoriaus armiją, užima kvapą. Sakoma, kad senovės Kinijoje gyvavo paprotys kartu su mirusiu valdovu laidoti gyvus berniukus ir mergaites, kurie turėjo tarnauti valdovui jo pomirtiniame gyvenime. Vietoj to karingasis imperatorius Čin Ši Huangdi pasistatė didingą kapavietę, kuri priglaudė ne tik jo paties palaikus, bet ir apie 8000 natūralaus dydžio kareivių ir arklių figūras, bronzinius kovos vežimus bei ginklus. Terakotos armija – vienas garsiausių XXa. archeologinių radinių, pribloškiantis kiekvieną čia apsilankiusį. Pasigėrėję šiuo žmogaus rankų darbo stebuklu, išvykstame į Sianą.

 

Sianas – senoji Kinijos sostinė, nuo kurios ir prasidėjo garsusis Šilko kelias. Tai miestas, kurį galima pavadinti gyva istorijos knyga, įamžinusia kinų tautos vargus ir likimo vingius. Sianas yra ir viena garsiausių senovės sostinių pasaulyje – kaip Atėnai, Kairas ar Roma. Ji gyvavo valdant net trylikai dinastijų, o ypač suklestėjo Tangų dinastijos laikotarpiu (618 – 907m.). Tuomet Sianyje gyveno daugiau kaip milijonas gyventojų ir jis buvo didžiausias pasaulio miestas.

Keliaujame į Siano kinų musulmonų kvartalą, kuriame apžiūrime Didžiąją Siano mečetę – garsiausią Kinijos musulmonų šventovę, kuri buvo pastatyta VIIIa. Joje persipina islamiškosios ir budistinės architektūros motyvai. Pasivaikščiojame judria prekybine senamiesčio gatve, kurioje galima pajusti rytietiško gyvenimo ritmą – čia apstu suvenyrų, rytietiškų saldumynų ir kitų prekių. Tai puiki vieta pirkti lauktuves namiškiams. „GRŪDOS“ kelionių vadovas patars ir padės jums nepasiklysti prekių gausybėje.

Vakare – vakarienė kinų koldūnų restorane. Turbūt nėra įvairesnių patiekalų nei Kinijos koldūnai. Vieni jų vadinami “jiaozi”, kiti – “wontonais”, treti – “bunais”, ketvirti – “xiaolong bao”. Kiekvienas Kinijos regionas gamina savo ypatingus baltus, kvepiančius “ryšulėlius” su vaizduotę kaitinančiais įdarais. Dažnai įdarui yra naudojama kiauliena, jautiena, aviena, krevetės, austrės, svogūnai, imbieras, morkos ir kitos daržovės. Koldūnai gali būti patiekiami virti garuose, kepti ar sriuboje. Ragausime įvairiausių rūšių garuose virtų, keptų ir sriuboje mirkstančių koldūnų.

Po vakarienės siūlome pasižiūrėti spalvingą Tangų dinastijos muzikos ir šokio šou*. Tai įspūdinga šokių programa su tradicine kinų muzika, nukelianti į Tangų dinastijos imperatorių laikus. Pervežimas į viešbutį. Nakvynė viešbutyje.

 

7 diena. Sianas – Guilinas.

 

Pusryčiai. Ekskursijos po Sianą tęsinys su vietos gidu ir kelionės vadovu iš Lietuvos: viena seniausių ir unikaliausių Kinijoje Didžioji Laukinės Žąsies pagoda, statyta VIIa. valdant Tangų dinastijai. Pagoda laikoma to meto architektūros šedevru, be to ji garsi kaip budistinių tradicijų sergėtoja. Miesto simbolis – didžioji gynybinė siena, didžiausia Mingų dinastijos (XVIa.) siena Kinijoje. Ji tęsiasi 12km ir yra 10m aukščio. Siena miestą dalija į dvi dalis – vidinį ir išorinį. Vidinis miestas – tai senos gatvelės su tradicine kinų architektūra, išorinis – naujų dangoraižių miestas. Apžvelgsite fantastišką miesto panoramą nuo gynybinės sienos. Čia stovėdami puikiai pajusite senojo ir naujojo miesto kontrastus. Jeigu pageidaujate, sieną galite apvažiuoti rikša.

Vėliau važiuojame į Tangbo meno muziejų, kuriame miklinsime savo rankas ir mokysimės kinų kaligrafijos meno. Patyrę meistrai papasakos apie kinų abėcėlę, jos raidžių reikšmes bei pamokys taisyklingai laikyti teptuką, judinti rankos riešą, kad galėtume nupiešti keletą kinų rašybos simbolių, kuriuos kaip suvenyrą galėsime parsivežti namo.

Pervežimas į oro uostą. Skrydis į Guiliną. Pasitikimas oro uoste. Vakarienė. Pervežimas į viešbutį. Nakvynė viešbutyje.

 

8 DIENA. GUILINAS – LONGŠENGAS (DRAKONO KUPROS RYŽIŲ LAUKŲ TERASOS) – GUILINAS

 

Pusryčiai. Šiandien laukia pilna įspūdžių diena gamtos prieglobstyje. Po pusryčių kartu su gidu ir kelionės vadovu iš Lietuvos keliaujame į Longšengą – tautinių mažumų regioną, kurio apylinkės garsėja įspūdingomis ryžių laukų terasomis. Terasų laukai įspūdingi visais metų laikais.

Pavasarį jie yra pilni vandens ir atrodo kaip sidabriniai vėriniai, kabantys tarp kalnų. Vasarą iš kalnų plūsta žalios bangos. Rudenį kalnai tampa auksiniais bokštais, žadėdami gausų derlių. O žiemą atrodo, lyg kalnus juostų balti kaspinai, vingiuojantys ir dengiantys vienas kitą. Apžiūrime Longdzi – Drakono kupra – vadinamų ryžių laukų terasas. Jas prieš 800 metų pradėjo įrenginėti čia gyvenusi Džuang tautelė. Ryžiai ir dabar auginami taip pat, kaip ir prieš šimtus metų. Išsidėsčiusios stačiuose kalnų šlaituose terasos palieka neišdildomą įspūdį. Gyvenimo būdas čia ramus ir paprastas. Prieš jūsų akis – jaudinantis čionykščio gyvenimo paprastumas – mergina, verandoje šukuojanti ilgus plaukus, moterys su kūdikiais ant rankų, lėtai einantys senukai su kauptukais ant pečių, besišildančios saulėje siuvinėjančios senolės. Stovėdami apžvalgos aikštelėje, iš kurios atsiveria žavus įmantriai vingiuojančių terasų laukų vaizdas, stebėsime čia dirbančias ilgaplaukes moteris ir banguojančius ryžių laukus.

Grįžimas į Guiliną. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje.

 

 

9 diena. Guilinas – Kruizas Lidziango (Li) upe – Jangšuo – Guilinas.

 

Pusryčiai. Kartu su vietos gidu ir kelionės vadovu iš Lietuvos keliaujame prie Girnų kalno, kur mūsų lauks laivas ir romantiškas plaukimas Lidziango (Li) upe. Pasak Kinijos poeto He Dzingdži: „Dievai debesyse, nemirtingieji rūkuose, dieviška kalnų povyza Guiline! Tokie aistringi ir tokie svajingi, o Lidziango vandenys!“.  Plaukdami laivu gėrėsitės subtiliu ir jaudinančiu Lidziango upės kraštovaizdžiu. Siu Siakė, Mingų dinastijos laikų keliautojas sužavėtas to, ką matė, pasakė: „Tai žaliojo lotoso ir žalsvo bambuko pasaulis“. Vingiuojančios upės vaizdai nuolat kinta, prieš akis kaskart atsiveria naujas reginys. Kūgio formos kalnų viršūnės, išsirikiavusios abipus upės vagos, „Geriančio dramblio“ kalva, vietinių gyventojų kaimeliai, buivolų kaimenės, bambukų giraitės, įspūdingos uolos pakeliui, šniokščiantys kriokliai, krintantys upeliai – tai tik dalis tų įspūdžių, kuriuos patirsite plaukimo metu. Lidziango upė yra tarsi žaižaruojanti vingri nefrito juosta, su seklumomis kiekviename vingyje. Kažkas suskaičiavo upės seklumas nuo Guilino iki Jangšuo – jų 83 km ilgio vandens kelyje yra 3605. Čia gausu kalnagūbrių ir viršukalnių, atspindinčių tekančiame mėlyname vandenyje. Migloti besisūpuojantys atspindžiai pasižymi ypatingu žavesiu – kalnai vandenyje, palyginti su tikraisiais, atrodo ryškesni ir, regis, plaukia kartu su vandeniu. Dar ir šiandien ant mūsų akiai neįprastų bambukinių plaustų zuja suvenyrų pardavėjai, upėje gausu žvejų laivelių, kurių žvejybos būdas kelia nuostabą. Žuvį čia naktimis gaudo prijaukinti kormoranai, kurių gerklė užrišama, kad pagautos žuvies paukščiai negalėtų praryti. Plaukimo metu laive Jums bus pasiūlyta pasivaišinti skaniais ir gausiais pietumis.

 

Atplaukiame į Jangšuo miestelį, įsikūrusį Žaliojo lotoso viršūnės papėdėje. Vietos žmonės kalba, kad Guilino vandenys ir kalnai yra puikiausi visame pasaulyje, o Jangšuo jie dar puikesni nei Guiline. Kur pažvelgsi, kyšo stačios viršukalnės, todėl sakoma, kad miestas yra peizaže, o peizažas yra mieste. Pasivaikščiosime kilometro ilgio „Vakarų gatve“. Ši gatvė – tarsi atskiras mažas miestas, į kurį turtinga kinų kultūra ir universalūs gabumai sutraukia šimtus tūkstančių užsieniečių, trokštančių pažinti Kiniją. Ne mažiau svarbus Kinijos atributas – kiniški kaspinai, plazdantys ant kiekvieno gatvės kampo.Vakarų gatvėje pardavinėjami tradiciniai kinų meno dirbiniai, įvairiaspalviai drabužiai, siuvinėtos rankinės ir net amuletai. O priėję gatvės galą, išvysime laukus ir juose besiganančius buivolus…

Vakare laisvas laikas pagal jūsų poreikius arba pasirenkama pramoga: Liusanje impression šou* – tai unikalus pasirodymas virš vandens su šviesomis, kuriame dalyvauja iki 500 atlikėjų. Vakarienė. Grįžimas į nakvynės vietą, nakvynė viešbutyje.

 

10 diena. Guilinas – Guangdžou – Honkongas.

 

Pusryčiai. Po pusryčių Jūsų laukia ekskursija po Guiliną. Guilinas nuo seno Kinijos imperatorių buvo itin vertinamas dėl savo grožio, apdainuotas ne vieno garsaus poeto, įamžintas dailininkų drobėse. Priešistoriniais laikais šioje vietoje tyvuliavo jūra. Dabar šią vietovę puošia neįtikėtinų formų kalnai. Kiekviena viršukalnė pavadinta skambiu ir egzotišku vardu. Mieste puikiai dera įvairių formų olos, kalnai ir savitos architektūros pastatai. Turistus į miestą traukia gamtos paminklai: Dramblio straublio kalva, Mėnulio kalva, 7 žvaigždžių ola, Kupranugario ir kačių kalnai, Erlango tarpeklis ir kt. Miesto apylinkėse buvo nufilmuota „Žvaigždžių karų“ III epizodas „Sithų kerštas“ bei filmas „Išpieštas vualis“. 

Pervežimas į traukinių stotį. Greituoju traukiniu važiuosite į Honkongą. Pasitikimas traukinių stotyje, nakvynė viešbutyje.

 

11 diena. Honkongas.

 

Pusryčiai. Po jų pradėsite pažintį su didmiesčių karaliumi vadinamu Honkongu. Seniausiu Azijoje funikulieriumi kilsitės į aukščiausią Honkongo tašką – žymiąją Viktorijos viršūnę, kuri yra 552 m. aukštyje. Užkilus garantuojame, kad Jums užgniauš kvapą – modernių dangoraižių, kurių skaičiumi Honkongas pirmauja pasaulyje, žaliuojančių parkų ir kalnų panorama tikrai ilgam išliks Jūsų atmintyje.

 

Vėliau lankysitės  balto smėlio ir ažūrinio vandens paplūdimyje (Repulse Bay), kur įsikūrę prabangiausių Honkongo gyvenamųjų namų kvartalai. Čia nekilnojamo turto vertė siekia nuo 100 mln. HKD (12 mln. eurų). Iš ten vyksite į piečiausią Honkongo rajoną, Aberdeen. Dangoraižiai, už jų – senoviniai laivai, kuriuose ne tik pragyvenimui užsidirba, bet ir nuolatos gyvena vietiniai žvejai. Šis rajonas taip pat garsėja puikiais plaukiojančiais jūros gėrybių restoranais.

Tarp aukščiausių pasaulio dangoraižių slepiasi įstabaus grožio Honkongo sodai ir parkai. Vienas iš jų – Nan Lian tradiciniai kiniškas sodas, žavintis Tangų dinastijos stiliaus pagodomis, elegantiškais tilteliais, fontanais, tvenkiniais, žydinčiais augalais ir idiliška ramybe pačiame miesto centre. Kitas sodas, kuriame lankysites – paukščių. Čia parduodami patys egzotiškiausi paukščiai, kurių čiulbėjimas girdimas artėjant prie sodo. Užburti paukščių giesmių, lankysites Wong Tai Sin šventykloje. Ši šventykla yra net trijų religijų namai – budizmo, taoizmo ir konfucianizmo. Tikima, kad sugalvojus norą šioje šventykloje – jis išsipildo.

Po turiningos dienos pervežimas į viešbutį, iš kurio pasiimsite daiktus. Vėlai vakare pervežimas į oro uostą.

 

12 diena.

 

Šiek tiek po vidurnakčio skrydis iš Honkongo: Honkongas – Helsinkis – Vilnius. Grįžimas į Lietuvą.

Kinija – didysis rytų šalių perlas, stebinantis didžiuliais kultūriniais skirtumais. Tai valstybė, kurią lanko keliautojai, ieškantys aštrių įspūdžių, o ne tik gražių paplūdimių ir ramių atostogų. Tiesa, kelionę į Kiniją organizuoti savarankiškai gali būti pakankamai keblu – juk sunku atrasti labiausiai viešnagės vertas vietoves bei viską kruopščiai suplanuoti vienos ar kelių savaičių trukmės atostogoms. 

Klimetas

Kinija užima didžiulę teritoriją, kurios reljefas skirtingose vietovėse taip pat gerokai skiriasi. Dėl šios priežasties Kinija patenka net į 5 temperatūros zonas. Tačiau žvelgiant bendrai, daugumoje šalies regionų žiemos būna šaltos ir sausos, o vasaros – karštos ir lietingos. Vis tik planuojant kelionę į Kinijos šiaurę žiemos metu gali spustelėti net iki 30 laipsnių Celsijaus stiprumo šaltukas. Vasarą daugumoje teritorijų oro temperatūra pakyla virš 20 laipsnių, išskyrus kalnuotus regionus.

Maistas

Nors mitybos principai visoje Kinijoje išlieka ganėtinai panašūs, tačiau tradiciniai patiekalai vėlgi kinta priklausomai nuo regiono. Šiaurinėje šalies dalyje vietiniai maitinasi ganėtinai paprastai, tačiau šiame regione vartojama daugiau grūdinių kultūrų – dėl šios priežasties čia itin paplitę makaronų bei “wok” tipo patiekalai. Vakarinėje dalyje pagrindiniu patiekalų ingredientu laikoma aviena, o rytinėje dalyje gyvenantys vietiniai gamina lengvą tačiau ganėtinai saldų maistą. Centrinėje Kinijoje gaminamas aštrus maistas su galybe prieskonių, o pietinėje šalies dalyje dažniausiai valgomi įvairūs aštrūs troškiniai.

Elektra

Didžiojoje šalies dalyje elektros įtampa yra 220 voltų, tačiau kai kuriose vietovėse (pavyzdžiui, Taivane), elektros įtampa gali būti ir 110 voltų. Vis tik standartiniai elektros lizdai yra kitokie nei Europoje. Populiariausi lizdų tipai Kinijoje yra du: A (dažniausiai naudojamas Jungtinėse Amerikos Valstijose ar Kanadoje) bei I (Australijos bei Naujosios Zelandijos standartas). Taigi, europietiški įrenginiai, į tinklą jungiami C ar F tipo kištukais, čia neveiks. Todėl praverstų iš anksto apsirūpinti reikiamais tinklo šakotuvais, nors jų galima įsigyti jau atvykus į Kiniją.

Apgyvendinimas

Apgyvendinimo paslaugas teikiančių įstaigų Kinijoje yra nesuskaičiuojama galybė – tiek nakvynės namų, tiek ir įvairaus lygio viešbučių. Tiesa, jų kainos gerokai priklauso ne tik nuo to, kokiame jie yra mieste ar regione, tačiau ir nuo to, kaip toli jie yra nuo žymiausių lankytinų objektų. Ieškant nakvynės vietų prie Didžiosios Kinų sienos ar pačiame Honkongo centre, apgyvendinimas gali kainuoti išties nemažai.

Transportas

Kiniją pasiekti galima tiek žemės transportu, tiek ir lėktuvu. Tačiau keliavimas oro keliais yra neabejotinai kur kas patogesnis būdas greičiau pasiekti savo kelionės tikslą. Geriausius skrydžių pasiūlymus galima rasti čia. Tiesa, nusprendus aplankyti kelias nutolusias vietoves pačioje Kinijoje, teks rinktis iš dviejų variantų – nebrangių vietinių skrydžių bei greitųjų traukinių, kuriuose kelionė išties patogi, tačiau trunka kiek ilgiau. Vis tik kelionės metodą lengva pasirinkti atsižvelgiant į reikiamą nukeliauti atstumą – atostogų metu kiekviena kelyje praleista akimirka yra svarbi.

Lauktuvės

Kadangi Kinija žinoma ir dėl itin egzotiškų arbatos gėrimo ceremonijų, tradicinė arbata gali būti puiki dovana. Taip pat lauktuvėms neretai vežama įvairi Kinijos gamintojų smulki elektronika (išmanieji telefonai, laikrodžiai, kompiuteriai), kurie yra gerokai pigesni nei žinomų prekės ženklų produkcija. Norint išsiskirti, lauktuvėms galima vežti ir įvairius kiniškus meno ar šilko dirbinius, taip pat ir kaligrafijos rinkinius.

Lankytinos vietos

Didžioji Kinų siena, pradėta statyti dar 7 amžiuje prieš mūsų erą, šiandien yra vienas iš septynių pasaulio stebuklų.

Lotoso kalnai savo forma primena besiskleidžiantį lotoso pumpurą. Tačiau neverta apsigauti – tai vienas iš pavojingiausiai atrodančių lankytinų objektų pasaulyje.

Sianas – tai istorinė Kinijos sostinė, kurioje stūkso žymiausia Kinijos musulmonų šventykla – Siano didžioji mečetė.

Guilinas – miestas, kuriame apsilankyti būtina besidomintiems autentiška kinų architektūra. Negana to, šį miestą supa nuostabaus grožio gamta.

Honkongas – Kinijai priklausanti sala, kuri dažną keliautoją priverčia suabejoti, ar jis vis dar toje pačioje šalyje. Mat tiek žmonės, tiek kultūra, architektūra ar gamta, smarkiai skiriasi.

Dangaus šventykla – Pekino centre esantis šventovių kompleksas. Tai didžiulę istorinę svarbą turintis objektas, lankytojus traukiantis dar nuo 15-ojo amžiaus.

Hutongo rajonas Pekine – keliautojų mėgiamas dėka išskirtinės architektūros. Jis pastatytas pagal senąsias kinų tradicijas ir stūkso iki šio.

Kruizas Jangdzės upe – leidžia pasigrožėti neįtikėtino grožio Jangdzės upės slėniais, vertais šimtų fotoaparato kadrų.

Šanchajus yra septintasis pagal dydį miestas visame pasaulyje. Tai svarbus pramonės bei inovacijos centras, turinti ir didelę istorinę reikšmę.

Tiananmenio aikštė Pekine yra trečia pagal dydį pasaulyje – jos plotas net 440 tūkst. kv. m., o ji įkurta prie pat Dangaus ramybės vartų.

Daugiau informacijos “Jūsų ir mūsų sėkmė” agentūroje. Spauskite čia
Lėktuvų bilietai
Skrydžiai į Oslą nuo 10,19 € Norėdami užsisakyti bilietą spauskite čia
Skrydžiai į Londoną nuo 15,29 € Norėdami užsisakyti bilietą spauskite čia
Skrydžiai į Milaną nuo 22,46 € Norėdami užsisakyti bilietą spauskite čia
Skrydžiai į Paryžių nuo 22,46 € Norėdami užsisakyti bilietą spauskite čia
Skrydžiai į Dubliną nuo 34,12 € Norėdami užsisakyti bilietą spauskite čia
Skrydžiai į Tel Avivas nuo 37,49 € Norėdami užsisakyti bilietą spauskite čia
Skrydžiai į Barceloną nuo 44,73 € Norėdami užsisakyti bilietą spauskite čia
Skrydžiai kitomis kryptimis. Norėdami užsisakyti bilietą spauskite čia