Nauji mokslo metai – naujos kelionių kryptys

Lietuviai mėgsta keliauti. Ypač tada, kai atsiveria galimybės sutaupyti arba pamatyti kažką naujo. Visai neseniai atsirado dvi užsienio kelionių kryptys, kurioms nebereikia vizų. Nuo šiol be visų galima keliauti dvejomis naujomis kryptimis į Kaliningradą ir Gardiną.

 

Kaliningrados sritis

Kaliningradas yra nedidelė teritorija šalia Baltijos jūros, kuri priklauso Rusijos federacijai. Tai yra pats svarbiausias minėtos šalies uostas. Įdomu tai, kad jau nuo liepos mėnesio Rusijos federacija daugiau nei 50 šalių, įskaitant ir Lietuvai, suteikė galimybę gauti nemokamas vienkartines elektronines vizas. Šiuo būdu yra stengiamasi skatinti turizmą Kaliningrado srityje. Todėl nenuostabu, kad „nemokama viza naudojasi vis daugiau Lietuvių“,– teigė TV3 žurnalistė Geda Kumžeinė.

 

Kodėl verta aplankyti Kaliningradą?

Visų pirma, Kaliningrado sritis yra arti Lietuvos. Tai mūsų šalies kaimynė. Todėl keliauti ilgai nereikės. Antra, Kaliningradas yra savotiškas Tarybinės Rusijos monumentas, kuris nors ir yra atskirtas nuo didžiosios valstybės, tačiau yra išlaikęs Rusijos komunistinę dvasią savo architektūroje ir architektūros paminkluose. Taip pat, Kaliningrade yra ir Vokiškos architektūros likučių. Pasak „15min“ žurnalistės Gabijos Lebednykaitės, Kaliningradas yra vokiškos ir rusiškos architektūros mišinys, kurio parkuose vis dar stovi pilki gigantiški kampuoti paminklai, kurie tarsi šlovina komunizmo herojus. Visą straipsnį rasite čia.

 

Kainos Kaliningrade

Kainos Kaliningrado srityje yra labai panašios į Lietuvos. Tačiau kaip ir visur galima rasti kur pavalgyti, pasilinksminti ar tiesiog pabūti pigiau arba prabangiau. Pavyzdžiui, kava gali kainuoti nuo 80 centų iki 2,5 Eur. Verta pastebėti, kad kuras yra gerokai pigesnis nei Lietuvoje „Tiek dyzelinių degalų, tiek benzino kaina beveik vienoda. Vienas litras kainuoja apie 70 euro centų. Lietuvoje – virš euro“, – pasakojo Kaliningrade apsilankiusi TV3 žurnalistė Geda Kumžeinė.

 

Gardino miestas

Gardinas – miestas vakarų Baltarusijoje, netoli sienos su Lenkija ir Lietuva, prie Nemuno upės. Gardinas yra pirmasis Baltarusijos miestas, kurį Europos Sąjungos piliečiai gali aplankyti be vizos. Tokiu būdų yra skatinamas turizmas, kaip ir anksčiau aptartoje Kaliningrado srityje.

 

Kuo ypatingas Gardinas?

Gardinas yra įsikūręs prie Nemuno kranto ir garsėja savo įvairių architektūrinių stilių paminklais. Jis yra vienas seniausių Baltarusijos miestų, todėl turi turtingą įvairių tautų istorinį palikimą. Svarbu pažymėti, kad Gardinas ypač aktualus lietuviams savo istorija: „Čia mūsų etninės žemės. Gardino miesto ir krašto istorija tiesiogiai susijusi su Lietuvos valstybės formavimusi. Gardinas yra jotvingių, prūsų, lietuvių, žemaičių genčių kovų su rytų ir vidurio slavais liudininkas. Gardino istorija glaudžiai susijusi su Lietuva. XIII amžiuje Gardinas atiteko Lietuvos Didžiajai Kunigaikštystei. Jame mėgdavo reziduoti Lietuvos valdovai, labiausiai – Vytautas Didysis. Dabartiniai gudai – baltų papročiais ir tradicijomis giminingiausia slavų tauta“,– teigė LRT.lt žurnalistė Gertrūda Stripeikytė. Plačiau galite skaityti čia.

 

Kainos Gardine

Gardinas nėra brangus miestas. “Norint patekti į Gardiną, reikia gauti leidimą, kuris kainuoja 10 eurų bei pagal bendras taisykles kiekvienai kelionės dienai su savimi turėti bent 20 eurų”, – pasakojo „Eurolines“ agentūros vadovas Edmundas Pavlovas. Pastebėtina, kad Lietuviai dažnai važiuoja į Gardiną ne tiek kultūriniais, kiek praktiniai tikslais, tai yra susitvarkyti dantis arba apsipirkti. Straipsniuose ir atsiliepimuose lietuviai, kurie apsilanko Gardine dažnai akcentuoja kainas. Ypač maisto, drabužių, higienos ir vaistų. Plačiau apie produktų kainas Gardine galite skaityti čia.

 

 

Apibendrinimas

Kaliningradas ir Gardinas yra ne tik gražūs ir autentiški istoriniai bei kultūriniai paminklai. Juose taip pat galima visai nebrangiai ir smagiai praleisti laiką bei apsipirkti. Žinoma, Gardinas šiuo atžvilgiu yra pigesnis nei Kaliningradas. Todėl norintiems sutaupyti rekomenduočiau pirmiausiai aplankyti Gardino miestą.

Daugiau informacijos apie šias kryptis ir nuvykimą į jas galite sužinoti susisiekę su mūsų kelionių agentūra: www.sekme.eu

Straipsnį parengė

Deividas Koncius