Naujieji kelionių organizatoriai Lietuvoje

Tikriausiai ne vienas lietuvis ieškodamas kelionių užsienyje pastebėjo, kad Lietuvoje veikia tokie kelionių organizatoriai kaip „Tez tour“, „Kidy Tour“ ir „Novaturas“. Tačiau visai neseniai, tik prie keletą metų Lietuvoje pradėjo savo keliones pardavinėti pasaulyje labai gerai žinomi kelionių organizatoriai „Itaka“ ir „TUI“. Nors ir anksčiau kelionių agentūros pardavinėjo šių organizatorių keliones, tačiau visai neseniai minėti organizatoriai įkūrė franšizinius savo biurus Lietuvoje ir Latvijoje. Todėl šiame straipsnyje pabandysiu plačiau paaiškinti, kas yra tie naujieji kelionių organizatoriai Lietuvoje. Pradėsime nuo „Itaka“.

 

ITAKA

„Itaka“ – didžiausias Lenkijos kelionių organizatorius, kuris savo veiklą pradėjo nuo 1989 m., o nuo 2009 metų šioje šalyje tapo didžiausiu kelionių organizatoriumi. Įmonės sėkmė nebuvo atsitiktinė, o nuoseklios strategijos bei nuoširdaus darbo su klientais rezultatas.

Visų pirma, augimą labiausiai skatino didžiulė aistra ir siekis realizuoti svajones ir ambicijas. Nuo pat pradžių, „Itaka“ išsiskyrė savo originaliomis ekskursijų programomis ir naujų krypčių į kurias skraidinama užsakomaisiais reisais kūrimu. „Itaka“ Lenkijoje siūlo beveik 100 skirtingų atostogų krypčių visame pasaulyje. Taip pat, „Itaka & Gala“ programa reiškia “keliauk kaip žvaigždė” – tai išskirtiniai „luxury“ pasiūlymai išrankiausiems klientams.

Antra, „Itaka“ kreipia didžiulį dėmesį į profesionalių ir kokybiškų priimamųjų biurų skirtingose šalyse steigimui, nes taip užtikrinamas nepriekaištingas klientų aptarnavimas atostogų metu. „Itaka“ labai didžiuojasi, kad turi įsteigusi savo priimančiuosius biurus net keturiose Kanarų salyno salose: Fuerteventūroje, Grand Kanarijoje, Tenerifėje ir Lanzarotėje.

 

ITAKA LIETUVOJE

„Itaka“ atsiradimą Lietuvoje iš dalies paskatino „Novaturas“. Kaip žinia, didžiausias Lenkijos kelionių organizatorius „Itaka“ ketino nupirkti didžiausią Lietuvos kelionių organizatorių „Novaturą“. Tačiau vėliau derybos nutrūko, nes abi šalis negebėjo susitarti. Plačiau galite skaityti čia.

„Itaka“ nusprendė įkurti savo franšizinę įmonę Lietuvoje, kurią pavadino „Itaka Lietuva“ po to, kai nepavyko įsigyti „Novaturo“. Tačiau pagrindinė „Itakos“ atėjimo į Lietuvą priežastis buvo noras plėstis: „sprendimas pradėti veiklą Lietuvoje yra susijęs su anksčiau priimtais plėtros planais. Esą plėtros galimybės Lenkijoje jau buvo gana ribotos“,– teigė „Itaka“ viceprezidentas Piotras Heniczas. Visą pokalbį su viceprezidentu galite rasti čia.

 

TUI

„TUI group“ – didžiausia laisvalaikio, kelionių ir turizmo kompanija pasaulyje, kuri savo veikla pradėjo 1968 metais Vokietijoje. „TUI“ priklauso kelionių biurai, viešbučiai, oro linijos, kruiziniai laivai ir net mažmeninės prekybos parduotuves. Šiuo metu „TUI“ būstinė yra įsikūrusi Hanoveryje, Vokietijoje. (parduotuvių nuotraukos)

„TUI“ išsiskiria kelionių krypčių gausa. Niekas pasaulyje neturi daugiau krypčių nei „TUI“. Nors pagrindinė priežastis, kodėl šis kelionių organizatorius išpopuliarėjo visame pasaulyje yra itin geri paskutinės minutės pasiūlymai. Plačiau skaitykite čia. 2018 „TUI group“ paskelbė, kad atidarys franšizinę savo įmonę Latvijoje, kurią pavadino „TT Baltics“. Per šią frašizę kelionės buvo pradėtos pardavinėti ir Lietuvoje. Tačiau, kas lėmė TUI sprendimą ateitį į Rytų Baltijos rinką? Tą patį priežastis, kuri lėmė ir „Itakos“ – plėtros galimybės: „TT BALTICS generalinis direktorius Ričardas Nosevičius tvirtina, kad TUI jau kurį laiką stebėjo aktyvų Baltijos šalių turizmo rinkos augimą“. Visą interviu rasite čia.

ITAKA ar TUI?

Kadangi jau kelis metus dirbu su įvairiomios kelionių agentūromis ir organizatoriais, turėjau garbės stebėti „Itaka“ ir „TUI“ atėjimą ir plėtrą Lietuvos ir Latvijos rinkose. Todėl galiu teigti, kad „Itaka“ kelionės daugeliu atveju yra pigesnės nei „TUI“ ypač paskutinės minutės. Kita vertus, TUI“ siūlo daugiau krypčių nei „Itaka“.

Daugiau informacijos bei „Itaka“ ir „TUI“ kelionių pasiūlymus apie keliones rasite mūsų svetainėje: www.sekme.eu

Straipsnį parengė

Deividas Koncius