Šiandiena vis dažniau vaikai iki 18 metų keliauja vieni arba su lydinčiais asmenimis virš 18 metų. Tačiau vaikui laikinai vykstant į kitą šalį be tėvų (globėjų) arba į šalį, kuri nepriklauso Šengeno erdvei – reikalingas raštiškas tėvų sutikimas. Svarbu žinoti, kad reikia turėti ne tik sutikimą, bet ir to sutikimo kopiją, kurią turėsite pateikti pasienio kontrolės pareigūnams.

Raštiškas tėvų sutikimas turi atitikti Lietuvos Respublikos Vyriausybės reglamentą, kurį galite rasti čia. Taip pat, jis turi būti patvirtintas notaro arba seniūno, Lietuvos diplomatinės atstovybės pareigūno. Pagal reglamentą, sutikime turi būti nurodyti vaiko ir lydinčio asmens duomenys, jeigu yra lydintis asmuo:

  1. Vardas, pavardė.
  2. Gimimo data arba asmens kodas.
  3. Lietuvos Respublikos piliečio paso, asmens tapatybės kortelės arba kito asmens tapatybę patvirtinančio dokumento duomenys (numeris, kas ir kada išdavė). Taip pat, dokumento galiojimo laikas.

Pastebėtina, kad tuo atveju, kai vaiko pavardė nesutampa su vieno iš tėvų, su kuriuo jis išvyksta į užsienio valstybę, pavarde, Lietuvos Respublikos pasienio kontrolės punkto pareigūnams pareikalavus pateikiamas vaiko gimimo liudijimas. Plačiau apie keliavimą su vaikais, galite skaityti str. Ar gali vaikas skristi vienas?

Jeigu turite kokių klausimų, arba ieškote kelionės, kreipkitės į mūsų agentūrą “Jūsų ir mūsų sėkmė”. Mielai atsakysime į klausimus, patarsime ir net išnuomuosime savo didelius autobusus. Iki malonaus.