Ar gali vaikas skristi vienas? Trumpas atsakymas: taip. Tačiau už skrendančius vaikus atsako tėvai (globėjai). Todėl labai svarbu žinoti, kokių dokumentų reikia, kai vaikas skrenda vienas arba su lydinčiu asmeniu.

 

Pasas

Vaikams, kaip ir suaugusiems, reikia asmens dokumento: paso arba tapatybės kortelės. Tačiau dokumentai vaikams galioja trumpiau nei suaugusių: apie 2–5 metus. Todėl tėvai (globėjai) ruošdami vaiką kelionei turėtų atkreipti ypatingą dėmesį į vaiko asmens dokumento galiojimo terminą.

 

Raštiškas sutikimas

Šiandiena vaikas iki 18 metų gali skristi vienas arba kartu su jį lydinčiu asmeniu. Tačiau, dažniausiai, vaikui reikia turėti ne tik asmens dokumentą, bet ir raštišką tėvų (globėjų) sutikimą. Plačiau apie tai skaitykite str. Raštiškas tėvų sutikimas. Sutikimo nereikia, kai vaikas skrenda su vienu iš tėvų (globėjų) arba į Šengeno erdvės valstybę. Valstybių sąrašą rasite čia.

 

Informacija vaiko globėjams

Vaiko globėjai likus ne mažiau kaip 3 dienoms iki numatomo vaiko laikino išvykimo į užsienio valstybę, privalo raštu informuoti savivaldybės vaiko teisių apsaugos tarnybą. Rašte turi būti nurodytas kelionės tikslas ir trukmė. Atkreiptinas dėmesys, kad šie reikalavimai netaikomi asmenims iki 18 metų amžiaus, kurie susituokė arba teismo tvarka pripažinti visiškai veiksniais.

 

Apibendrinimas

Šiandiena vaikas iki 18 metų gali skristi vienas arba su jį lydinčiu asmeniu. Tačiau jam reikės asmens tapatybės dokumento ir raštiško tėvų sutikimo. Plačiau apie tai skaitykite str. Raštiškas tėvų sutikimas. Raštiško tėvų sutikimo nereikia, kai vaikas skrenda į Šengeno erdvei priklausančią valstybę.

Jeigu turite dar kokių klausimų arba dar renkatės kelionę, kreipkitės į mūsų agentūrą “Jūsų ir mūsų sėkmė”. Mielai atsakysime į Jūsų klausimus ir net užsakysime kelionę. Iki malonaus.