Kas yra viza ir kur jos reikia?

Kas yra viza? Viza – tai tam tikrą žyma pase, kuri leidžia atvykti tam tikram laikui į kitą šalį. Tačiau ne visose šalys reikia vizos. Pavyzdžiui, vizos nereikia Lietuvos piliečiams keliaujant po Šengeno erdvės valstybes. Taip pat, vizos nereikia, kai kuriose ne Šengeno erdvės valstybėse. Pavyzdžiui, į Turkiją, nors Turkija ir nepriklauso Šengeno erdvės valstybėms. Tačiau be vizos Lietuvos piliečiams Turkijoje galima keliauti tik turistiniais tikslais ir ne ilgesniam kaip 90 dienų laikotarpiui. Daugiau informaciją apie įvairias šalis rasite čiaPažymėtina, kad ne Lietuvos piliečiams vizų išdavimo tvarka ir kiti imigracijos reikalavimai gali būti kitokie. Todėl dėl vizos kreipkitės į Lietuvos arba į savo šalies ambasadą. Taip pat, galite kreiptis ir į mūsų agentūrą “Jūsų ir mūsų sėkmė”. Mielai Jums atsakysime.

 

Vizų rūšys

Yra labai daug vizų rūšių. Tačiau jas visas galima suskirstyti pagal paskirtį į 5 rūšis: tranzitinė, trumpalaikė, ilgalaikė, migracinė, oficiali.

Tranzitinė viza – skirta tiems, kurie nori vykti per vizos reikalaujančios valstybės teritoriją. Pavyzdžiui, Lietuvos pilietybę turintys vilkikų vairuotojai norėdami vykti į Rusiją per Baltarusiją, turi nusipirkti tranzitinę vizą.

Trumpalaikė viza – skirta tiems, kurie nori trumpam laikui pabūti vizos reikalaujančios valstybės teritorijoje. Pavyzdžiui, paatostogauti, trumpai padirbėti arba pasigydyti.

Ilgalaikė viza – skirta tiems, kurie nori ilgesniam laikui nei leidžia trumpalaikė viza pabūti vizos reikalaujančios valstybės teritorijoje. Pavyzdžiui, mokytis, dirbti arba gyventi.

Migracinė viza – skirta tiems, kurie nori visam laikui pasilikti vizos reikalaujančios valstybės teritorijoje. Pavyzdžiui, susižadėjo arba susituokė su tos valstybės piliečiu, taip pat pesininkams, kurie gali įrodyti, kad gauna pastovias pajamas iš užsienio ir nesiruošia dirbti toje šalyje.

Oficiali viza – skirta tiems, kurie nori atvykti oficialiam vizitui į vizos reikalaujančios valstybės teritoriją. Pvz., diplomatiniais tikslais.

 

Kokių dokumentų reikia norint gauti vizą?

Tam tikrose valstybėse reikalavimai norint gauti vizą šiek tiek skiriasi, bet dažniausiai reikia:

  1. Užpildyti prašymo formą.
  2. Turėti galiojantį asmens dokumentą.
  3. Turėti spalvotą amžių atitinkančią nuotrauką.
  4. Susimokėti už prašymą išduoti vizą.
  5. Patvirtinančius dokumentu: dėl kelionės tikslo, buvimo tikslo ir išvykimo datos.

P.S. detalesnę informaciją, kokių dokumentų reikia norint gauti vizą į tam tikrą šalį rasite čia.

 

Apibendrinimas

Yra įvairių vizų: tranzitinės, trumpalaikės, ilgalaikės, migracinės ir oficialios. Kokios vizos reikia Jums? Viskas priklauso nuo kelionės tikslo. Todėl prieš vykstant į užsienio šalį svarbu pasidomėti, ar ta šalis nereikalauja vizos. Taip pat, ar nereikalauja vizos tranzitinės šalis per kurias keliausite.

Jeigu turite kokių klausimų arba dar neužsakėte kelionės, kreipkitės į mūsų agentūrą “Jūsų ir mūsų sėkmė”. Mes mielai Jums atsakysime, patarsime ir jeigu reikės užsakysime kelionę. Iki malonaus.